Valve tłumaczy zmiany w wymianie przedmiotów!

Aktualizacja spotkała się z mieszanymi zdaniami. Musimy pamiętać że skiny dla wielu to źródło zarobku a dla innych to tylko dodatek do gry. Aktualizacja ma wpłynąć na rosnąca liczbę oszustów działających na platformie stream. Valve na oficjalnie stronie opublikowało wpis dotyczący zmian:

Wymiana na Steam została wprowadzona, by umożliwić użytkownikom łatwy obrót przedmiotów i każdego dnia widzimy tysiące osób, które używają tej funkcji właśnie do tego celu. Ostatnio poszukiwaliśmy sposobu, by zmniejszyć występowanie pewnych niezamierzonych zastosowań wymiany (oszustwa), jednak głównym celem było zachowanie tej możliwości.

Od dziś przedmioty otrzymane w CS:GO w ramach wymiany, podobnie jak przedmioty zakupione w grze lub na rynku Steam, otrzymają siedmiodniowy okres, w trakcie którego nie będą mogły zostać ponownie wymienione.

Od jakiegoś czasu zaczęto tworzyć serwisy, które używały zautomatyzowanych kont Steam mających imitować zwykłych użytkowników i za ich pomocą korzystano z funkcji wymiany na Steam. Niestety niektóre z tych stron stały się źródłem różnego rodzaju oszustw. W przeciwieństwie do graczy, serwisy korzystają z możliwości bardzo częstej wymiany. Dla kontrastu, w większości przypadków wymiana przedmiotów pomiędzy zwykłymi graczami ma miejsce nie częściej niż raz w tygodniu.

Chcemy być pewni, że wymiana na Steamie będzie użyteczną funkcją, która wciąż zapewniać będzie użytkownikom swobodę w przekazywaniu oraz otrzymywaniu przedmiotów zgodnie z ich wolą. Zdajemy sobie jednak sprawę, że dzisiejsza zmiana może być dla których graczy uciążliwa. Wraz z upływem czasu będziemy nadal oceniać warunki wymiany i jeśli macie jakiekolwiek uwagi albo obawy dotyczące tej zmiany, możecie skontaktować się z nami za pomocą e-maila.

Bartłomiej Hadam

Administrator Strony